Sportovní cíl pro rok 2017

Trifecta spartan race

Spartan race je jeden z mnoha v poslední době dost oblíbených a dá se říci i trendy běžeckých závodů, kde se nejen překonává vzdálenost, ale i spousta překážek. Musím říct, že se mi tenhle formát zamlouvá, protože jsem běžel dvakrát půlmaraton a  stereotyp čistého běhu není nic pro mě.

Zato při Spartanu jde o kombinaci hned několika schopností, které budu muset potrénovat, abych proběhnul pod cílovým půlkruhovým obloukem s co nejmenší ujmou všeho druhu. Ten, kdo zvládne během jednonoho kalendárního roku dokončit Spartan race sprint, Spartan super a Spartan beast, získává trifectu – a to je můj sportovní cíl roku 2017.

Nejdřív jsem musel mrknout na stránky Spartan race,  abych zjistil termíny zavodů a další potřebné informace. Chtěl jsem samozřejmě nejdříve nejkratší variantu, potom střední a nakonec tu dlouhou, ale to nevyšlo. Naplánoval jsem si to takhle:

  • 29.4. 2017 Spartan race super Kouty             13km a více + min. 25 překážek
  • 13.5. 2017 Spartan race sprint Nitra                 5km a více + min. 20 překážek
  • 23.9. 2017 Spartan race beast Liberec        20km a více + min. 30 překážek

Cíl a závodní itinerář je hotový, takže je na řadě trénink. Nejsem úplně kondičně marnej, ale přece jenom se budu muset připravit hlavně na dlouhou variantu a ta střední bude asi taky pěkně bolet. Ze sprintu strach nemám.

Z čeho se mi chce opravdu brečet je strašák v podobě 30 angličáků (burpees) za nesplnění překážky. Tuším, že právě angličáky budu muset mastit ve dne v noci a už teď se mi nechce. Můj tréninkový plán jsem si sestavil sám a pokud by se podle něj chtěl někdo připravovat, můžete se přidat. Uvidíme, jak to bude fungovat.

Všechny tři závody bych chtěl dokončit v lepší polovině celkově  a ve své kategorii (35-39 let) taky.   Dost keců, jde se makat, příště čekejte tréninkový plán v tabulce.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *