Spartan sprint Nitra

Na tenhle závod jsem se fakt těšil! Z plánované trifecty je nejkratší (min. 5km a min. 20 překážek). Šel jsem do něj hned 14dní po středně dlouhém závodě v Jeseníkách, takže už jsem i věděl, jaké tipy překážek mě můžou čekat, i když jednou z věcí na které si podnik Spartan race zakládá je, že nikdo předem neví, jak bude trať vypadat a jaké tam budou překážky, ale na druhé straně se zase moc nesnaží ty překážky inovovat a rozvíjet.

plazení v bahně Spartan sprint Nitra 20017
plazení v bahně Spartan sprint Nitra 20017

Opět jsem spojil výjezd na závod s rodinnou dovolenou (Bratislava, Nitra – SK, Hevíz, Gyenesdias – H, Kroměříž – ČR). Na závod, který byl v sobotu, jsme vyrazili v pátek brzo ráno a vzali to do Bratislavy, kde jsme se podívali po městě a přespali jednu noc.

Z Bratislavy to pak bylo něco kolem hodinky do Nitry. Závod se běžel v areálu výstaviště Agrokomplex a když jsme k areálu přijeli (podle navigace) , tak jsem byl dost překvapený, že je tady nějak málo lidí a ceduli k závodu jssme viděli jen jednu a pak nic. No zaparkovali jsme a šli zjistit, co a jak. Jenomže jsme nevěděli kam. Potom jsme viděli několik skupinek závodníků, jak se trousí někam podél areálu pryč, ale bylo znát že si nejsou úplně  jistí, zda jdou správně. Když lidí přibývalo, vzal jsem bágl s věcma a šli jsme. Trvalo to docela dlouho, nakonec jsem se vrátil pro auto přejel mnohem blíž. Nevim, jak se to pořadatelům mohlo stát, ale cesta k místu konání závodu, byla označená sakra bídně.

kladka Spartan sprint Nitra 2017
kladka Spartan sprint Nitra 2017

V areálu výstaviště už byla organizace perfektní a jak jsme so pomalu přibližovali k registraci, tak já pokukoval po překážkách (první co jsem zahlédnul, byla šikmá kladina – 30 anglánů v Jeseníkách..)

Kluci pokukovali po zemědělských a jiných strojích,  kterých tam bylo spoustu. Zase jsem startoval někdy po poledni, takže kluci si byli zastřílet s Nerfkama ve stanu, pak jsem je přemlouval aby si šli taky zazávodit, ale nechtěli, že prý až v Liberci.

čekání na start Spartan sprint Nitra 2017
čekání na start Spartan sprint Nitra 2017

Asi tak půl hodky před startem jsem se šel zahřát, protáhnout a rozběhat, taky jsem do sebe hodil energetický gel a speed8.

Na start jsem se postavil ve 12:15 v tom největším pařáku za celý den. Protože jsem věděl, že tratˇ není nějak dlouhá, držel jsem se plánu běžet ze začátku pomaleji a postupně přiostřovat až na krev. No plán docela vycházel, ale v tom vedru se mi běželo špatně a po sérii překážek určených na přelézání, přeskočení a podlézání (těch bylo za sebou fakt hodně) jsem se těšil na nějaký brod, nebo cokoli s vodou, abych se pěkně zchladil. Nakonec jsem se dočkal malého brodíku. Potom přišla šikmá kladina, na které jsem si v Koutech,  jak už jsem psal, vylámal zuby, ale tentokrát jsem šel úplně na kraj a chvilinku počkal až přímo vedle mě nikdo nebude, po malém zaváhání v půlce jsem došel až nakonec a to mě nakoplo tak, že jsem běžel jak o život, až jsem se musel brzdit, aby mi nedošlo.

Po plazení a běhu bahnem následovalo opravdové zchlazení v podobě plavání v rybníce, nevim přesně, ale můj tip je cca 150 m, potom šplhání na laně z jámy, které nebylo nic moc, ptotože lano bylo pěkně od bahna a musel jsem ho pořádně stisknout, abych se dostal až ke zvonu.  Cítil jsem se super, dobře se mi běželo, předbíhal jsem spoustu závodníků a s překážkama jsem neměl zas tak velké problémy, no a pak přišla první série anglánů za ručkování (trubka, kruhy, provazy), tentokrát jsem skončil už na druhém kruhu. Další várka anglánů přišla za oštěp – zapíchnul se a zase spadnul… už vím kde je zakopanej pes, není to tím, jak jsem si myslel, že je slaměnej terč rozpíchanej kvůli mojí pozdní startovní vlně, ale tím, že se soustředim na to, abych trefil tak moc, že do hodu dám málo drajvu! Po téhle sérii jsem věděl že už je kousek do cíle a už mě nic těžkého nečeká, takže jsem dal do běhu všechnu sílu, která mi po 60 anglánů zůstala v těle.

cíl Spartan sprint Nitra 2017
cíl Spartan sprint Nitra 2017

S umístěním v tomto závodě jsem byl nadmíru spokojený (221  z 3391)  a když jsem mrknul kolik mi chybělo na první stovku, tak jsem si drbal hlavu, že jsem nezvádl ty dvě překážky, že jsem neplaval alespoň půlku rybníka kraulem a že jsem den předtím nachodil s rodinou 15km po Bratislavě, možná bych těch 5 minut stáhnul a mohl být v top 100. Můj čas byl 48:55, čas 100 byl 43:03 (holčina 1990) a nejlepší čas 30:02. Malá útěcha je, že ve své kategorii jsem byl na 95 místě, ale nevím z kolika, takže třeba z 95? Každopádně jsem si pak dal super relax s rodinnou na dovolené, která se povedla na jedničku. Už mi tedy zbývá poslední střípek do plánované Spartan race trifecty, v září v Liberci si střihnu nejdelší trať a tušim, že ta mi moc chutnat nebude, nejsem totiž žádnej vytrvalec.

Spartan super Nitra 2017
Spartan super Nitra 2017

Sportu zdar.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *