11.týden

Tento týden jsem měl docela čas na trénování, psaní a přemýšlení o spartan race přípravě, protože jsem zůstal doma s klukama (měli rýmu a kašel). Jo, jasně musel jsem se o ně starat, hlavně vařit  a dát si s nima pár her, ale jinak si vyhrajou dost spolu, takže jsem měl nějaký ten čas i pro sebe. Taky se u toho hraní sem tam perou a hádaj o nějakou přiblblou věc, která je jen jedna a je zrovna strašně důležitá, takže jsem byl často v roli rozhodčího a soudce.

Při  brouzdání na netu jsem zjistil, že spartan super je 13+ km a já nevím proč jsem si myslel, že je 16+km, docela příjemné zjištění, i když i tak to bude asi krutý. Uvidíme.

Tréninky jsem jel hned ráno, vlastně až potom, co jsem připravil snídani a poté co vstala žena. Pak jsem hned vypálil a makal jako kůň, vyčistil jsem si kebuli a byl připavený na raubíře..

Tento týden jsem pořádně bombil. Dodržel jsem tak schodovitý plán, který byl i v objemové fázi a to tak, že jsem po týdnu postupně navyšoval zátěž  a intenzitu. Příští týden bude relaxační s pár spartan tréninkama.

V pondělí jsem si dal nepřerušovaný intervalový trénink ( 10min. volně – 2min., 4min., 6min., 6min., 4min., 2min., vysoké tempo, pauza 2:1 – 4×15 angličáky – 10 min. volně)

Středa byla výživná

  • 10 min. volně
  • 8 x 500m vysoké tempo v terénu (rovinka, z kopce, do kopce, rovinka)
  • před a po úseku – 2×10 výskoky na lavičku, 2x 10 kliky, 2×10 dřepy, 2×5 shyby
  • 10 min. volně

V pátek jsem si dal tabata/hiit trénink, který jsem se snažil přiblížit překážkám na spartanu           ( 6x 20/10 – přelézání žebřin +1 klik na každé straně – ručkování tam a zpět + 1 shyb na každé straně – bulharské dřepy, prkno na předloktí s unožením skrčmo ).

V sobotu běh 1hodinu a 20 minut – konečně venku z Prahy, konkrétně  Obrok v severních Čechách. Na sever jezdíme s celou rodinou často, protože tam žijí rodiče a prarodiče mojí ženy. Nejdříve jsem běhal po okolí hned u baráku, potom jsem začal jezdit na Helfenburk a teď to mám rád na Obroku. Jsou tam pěkné lesní cesty a ideální terén většinou do kopce a z kopce, občas nějký houbař, nebo výletník. Oproti Praze úplná lahoda, protože i v tomto běhu jsem vkládal po 5 minutách 5 anglánů a v Praze je dělám na hnusnecjh chodnících a ještě se na mě  koukaj lidi. To moc nemusim.

Sportu zdar.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *